אם אתם קוראים את השורות הללו, ישנו סיכוי גדול שאתם עומדים לטוס בשנה הקרובה. בכל שנה ושנה, מיליוני ישראלים טסים לחו"ל משלל סיבות; נופש, ביקור משפחתי, עסקים וכו'. לא משנה מהי סיבת הביקור שלכם, ישנו דבר אחד משותף – הצורך בביטוח נסיעות לחו"ל:  התוספת שתדאג לתת לכם מענה וכיסוי לכל צרה שלא תבוא, כדי שתוכלו לטוס בראש שקט ולחזור בשלום.

חשוב לציין שאין מקום להיות שאננים, גם כשמדובר בשהייה של מספר ימים, תמיד ישנם סיכונים אשר כדאי להיערך אליהם מראש ולחסוך הרבה זמן, עוגמת נפש וכמובן גם כסף. בנוסף, ישנו מגוון של סוגי ביטוחים, פירמות ביטוח וכמובן הרבה פרטים שחשוב לא לפספס – במאמר הנ"ל נסקר את האופציות השונות וניתן מספר עצות שיעזרו לכם לבחור בחירה מושכלת לגבי הביטוח המתאים לכם.

נתחיל באלמנט הראשון והחשוב ביותר בביטוח הנסיעות – האלמנט הרפואי. בישראל, לכל אזרח יש ביטוח בריאות ממלכתי (לכל הפחות) המאפשר לו לקבל טיפולים ושירותים רפואיים שונים. הביטוחים המקומיים אינם רלוונטיים בטיסה לחו"ל, ולכן כדאי להיות מוכנים לראש למקרים בהם ישנה פציעה, מחלה ועוד שאר מרעין בישין העלולים להצריך הפניה ואשפוז בבתי חולים. ללא ביטוח רפואי, עלות הטיפול הרפואי מרקיעה שחקים במקרה הטוב וסירוב לטיפול במקרה הרע. חשוב לבדוק את התרחישים בכל פוליסת ביטוח, הכוללים שלל סיבות: טיפולי חירום, אשפוז, תאונות אישיות, מחלות, רכישת תרופות ועוד כך שחשוב לבדוק אלו מהם רלוונטיים לכם ומהי העלות וגובה הכיסוי לכל אחד מהם. חשוב גם להשוות את גובה הכיסוי לעלויות במדינה אליה אתם טסים – ייתכן וגובה הכיסוי מגיע ל2,000 דולר ביום אשפוז, אך עלויות האשפוז מגיעות ל3,000 דולר. לא כדאי.

כמובן שישנם נושאים אחרים, חלקם מתחילים אפילו לפני הטיסה עצמה ומציעים כיסוי למקרים של קנסות על ביטול הטיסה. חלק מהסיבות כוללות אשפוז של הנוסע או אדם קרוב לו ולעתים ישנו סעיף של התקצרות הטיסה עקב נסיבות מצערות וחוסכים קנסות משמעותיים במידת הצורך.

האלמנט הבא בביטוח כולל התייחסות למטען ולכבודה של המבוטח, המעניק כיסוי כספי למקרים בהם הרכוש שהוגדר מראש נגנב, נאבד או ניזוק בחו"ל. בניגוד לביטוח במקרים רפואיים, כאן דווקא כדאי לבדוק האם באמת כדאי להפעיל את האלמנט הנ"ל – בלא מעט פעמים מדובר בכיסוי על ציוד חלקי או על חלק מהעלות, ולעתים הכיסוי בניכוי דמי ההשתתפות העצמית אינו משתלם. אם אין לכם ציוד יקר ערך ואתם לא מתכננים נדידה בין מלונות או בין דרכים, בהחלט ניתן לוותר על האופציה הנ"ל.

סעיפים נוספים כוללים נושאים ועניינים שונים כגון הטסות רפואיות לארץ, פינוי יבשתי/אווירי/ימי, העברת גופה, הגנה משפטית מהליכים פליליים בחו"ל, חובות כלפי צד שלישי ועוד. בכל ביטוח יש לוודא אלו מהסעיפים הרלוונטיים אליכם נמצאים בביטוח ומהו גובה, סוג ואחוז הכיסוי/ההשתתפות העצמית בכל אחד מהם לפני שיהיה מאוחר מדי.

לאחר שבדקנו את עיקרי האלמנטים, הגיע הזמן לסוג הביטוחים – אשר מתחלקים בעיקר לפי אופי הטיסה והאוכלוסייה.

ביטוח נסיעות סטנדרטי – הביטוח הפשוט ביותר הכולל מינימום כיסויים ופיצויים – מתאים למטרות נופש קצר.

ביטוח טיולים אתגריים (נקרא לעתים גם תרמילאים) – כולל כיסוי רחב יותר וסעיפים מיוחדים כמו כיסוי במקרה של פגיעה בפעילות אתגרית (חשוב לוודא אילו פעילויות מוגדרות שם) ו/או שירותי חילוץ והצלה במדינת היעד. במקרים בהם אתם טסים לטיול מהסוג הנ"ל, חשוב לא לזלזל בחשיבות הביטוח, משום שהוא מקנה מענה מהיר שיכול אף להציל חיים.

ביטוח לנשים בהריון – מכיל כמובן, שלל שירותים רלוונטיים כמו הוצאות אשפוז הקשור להריון, החמרה במצב ועוד. הביטוח נחשב ליקר, אך אסור להתעלם מקיומו בגלל חשיבותו ורגישותו.

ביטוח לאנשי עסקים – מעניק כיסוי רחב לציוד, כולל כיסויים מיוחדים כגון כיסוי על לפטופ. בנוסף, הביטוח הנ"ל בד"כ מתפרש על פני שנה שלמה ואינו דורש הפעלה בכל טיסה.

הנקודה האחרונה היא כמובן המחיר, אשר משתנה לפי מספר גורמים. מדינת היעד, זמן השהייה, סוג החופשה, הסעיפים שהביטוח מכיל, מצב הנוסעים וכו'. מיותר לציין שביטוח של נוסע בן 80 תעלה משמעותית פחות מאשר הביטוח של נכדו, אך בכל מקרה – המחיר הוא לא הגורם הראשון שצריך להילקח בחשבון – אלא אך ורק הדאגה לכך שיהיה לכם כיסוי מלא בכל פקטור שתצטרכו בפעם הבאה כשאתם בחו"ל.

בגלל כל אותם סעיפים, כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח אשר ידאג לתת לכם את המסלול המתאים ביותר, במחיר משתלם שבאמת ייתן לכם את הביטחון לטוס בראש שקט, וזאת בידיעה שאתם מוכנים לכל צרה שלא תבוא – חייגו עכשיו לקבלת התאמה והצעה לקראת הטיסה הבאה שלכם.

עדיין מתלבטים? אני ממליץ בחום על ביטוח הנסיעות Passport Card, אשר נותן מענה מקיף ומתקדם – לחצו כאן לפרטים נוספים ולהרשמה.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit